مصاحبه‌ها

عصر تراکنش-گفت و گو با بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران

از روستاها تا شرکت‌های دانش‌بنیان


گفت‌وگو با بهزاد شیری، مدیرعامل پست‌بانک درباره بانکداری دیجیتال از دل روستاها و ۳۴ کیلومتر دور از شهر

کمک به توسعه زیرساخت بانکی کشور، به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار و روستایی از رسالت‌های پست‌بانک است. البته به موازات آن ارائه خدمات مطلوب در مناطق شهری نیز از اولویت‌های این بانک است. پست‌بانک در مناطقی که شاید از نظر اقتصادی برای سایر بانک‌ها مقرون‌به‌صرفه نباشد و بانک‌های دیگر اشتیاقی به فعالیت در این زمینه نداشته باشند، فعالیت گسترده‌ای دارد

 

 
 

 

 طراحان ایده-گفت و گو با بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران

عاشقانه کار کن؛ عارفانه زندگی کن و عاقلانه تصمیم بگیر!

 

اقتصاد جهان در دوسال اخیر متأثر از شیوع کرونت دچار بی ثباتی و آشفتگی بی سابقه ای شد که اثرات مخرب آن به سختی قابل جبران خواهد بود.در این میان،کشور ما که در سال های اخر به دنبال تحریم ها و به تبع آن چالش های همه جانبه ی اقتصادی روزهای دشواری را از سر می گذراند پس از پاندمی و تعطیلی ناخواسته ی کسب وکارها،متحمل فشارهای بیشتر و تشدید آمار بیکاری در جامعه شد.

ادامه مطلب

 


 

دنیای اقتصاد-گفت و گو با بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران

اشتغال زایی در عصر بانکداری الکترونیک

صنعت بانکداری ایران از بدو تاسیس تا به امروز با تغییرات مداومی همراه بوده که می توان نقطه عطف این توسعه و تغییرات را در بانکداری الکترونیک دانست، اما آنچه در دوران بانکداری از آغاز تاکنون به عنوان جزء لاینفک نظام بانکی جهان به چشم می خورد، گستردگی سطح خدمات بانکی است.

 

ادامه مطلب

 


دنیای اقتصاد-گفت و گو با بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران

ایجاد 40 هزار ظرفیت شغلی جدید

سیستم بانکی بدون شک یکی از مهم ترین و کلیدی ترین ابزارهای توسعه اقتصادی در همه کشورهای دنیا بوده و بنیانی حیاتی برای تامین نیاز های مالی برای واحدهای تولیدی و بازرگانی محسوب می شود.در این میان اما نقش سیستم های مالی برای تقویت بخش ها و مناطق ضعیف تر، یک شاهراه مهم و ضروری است برای ایجاد توسعه ای پایدار،منسجم و همه جانبه است.    

 

ادامه مطلب

 


دنیای اقتصاد-گفت و گو با بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران

جهش تولید در روستا

پژوهشگران اقتصادی در مورد نقش بنیادین بازارهای مالی توسعه یافته، کارآمد و پویا در تحقق رشد و توسعه اقتصادی اتفاق نظر دارند.بر این اساس هر بخشی از اقتصاد کشور بخواهددر مسیر پیشرفت ایران اسلامی گام بردارد بایستی از اقتصاد مالی و پولی که پشتیبانی کننده سرمایه گذاری در نهایت ارتقای سطح تولید است،برخوردار باشد.

 

ادامه مطلب

 


ایران-گفت و گو با بهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران

چشم انداز پست بانک ایران “پیشگام در اقتصاد دیجیتال و انتخاب اول مشتریان در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته” است.

پست بانک ایران برای اولین بار برنامه پنج ساله 1399-1404 را تدوین کرده است.چشم انداز این بانک “پیشگام در اقتصاد دیجیتال و انتخاب اول مشتریان در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته است”.توسعه فناوری های پیشرفته و نیروی انسانی، بهبود بهره وری و ارائه خدمات نوین، یکپارچه سازی کانال های ارائه خدمات، هوشمندسازی و مشارکت در توسعه مناطق روستایی، تامین مالی پایدار و افزایش توان ثروت آفرینی و همکاری فراسازمانی از اهم راهبردهای این بانک به شمار می رود.

 

ادامه مطلب